Przypomnienie i errata
Przypomnienie: Trwa głosowanie na laureatów Paszportów „Polityki”. Głosować można jeszcze tylko do niedzieli wieczorem.
Errata: Jeśli ktoś wziął do ręki najnowszy numer „Polityki”, a w nim zajrzał do mojego tekstu pt. Pan z panteonu (str. 79), chciałabym mu wytłumaczyć, że nie, nie chciałam w pierwszym akapicie napisać, że Simon Rattle uważał III Symfonię Szymanowskiego za „jedno z największych arcydzieł końca XX w.”, bo i ja wiem, i przede wszystkim z całą pewnością Rattle wie, że Szymanowski już wtedy nie żył. I to nie finał Pieśni o Nocy rozbrzmiewa w filmie o Lutosławskim, lecz oczywiście III Symfonii Lutosławskiego. Niestety, autor pisze, redaktor poprawia, i tak się to kończy… Odnośny fragment powinien więc brzmieć, że Simon Rattle „Jeszcze ze swym poprzednim zespołem, City of Birmingham Symphony Orchestra, dawał liczne koncerty i realizował nagrania płytowe z muzyką Karola Szymanowskiego. Wykonywał wówczas również utwory Witolda Lutosławskiego, m.in. jego III Symfonię” i dalej już tak, jak jest wydrukowane.
Komentarze
Brak komentarza to tez komentarz Zycze milego dnia
Pobutka.
Dzień dobry 🙂
Komentować tu faktycznie nie bardzo jest co (choć zawsze by się coś znalazło), ale witam Chestera i wzajemnie życzę miłego dnia.
W uzupełnieniu za to i do wpisu, i do Pobutki, fragment filmu wymienionego we wpisie – ten właśnie, gdzie jest mowa o III Symfonii:
http://www.youtube.com/watch?v=fmoD096suPU
Pierwsza część też jest na tubie.
Off topic: w Dwójce po 10. w Dawno niedawno gościem będzie Paulina Ceremużyńska, która będzie opowiadać o muzyce dawnej w Galicii. Mieszka tam teraz, w samym Santiago de Compostela.
Dzień dobry,
Pani Kierowniczko, żeby zainteresowani nie przegapili: głosowanie krótsze, do niedzieli wieczór.
Dzień dobry. 🙂
Wrzucam linkę do tekstu dot. syna W.A. Mozarta. Wprawdzie po ukraińsku, ale da się zrozumieć bez problemu.Może kogoś zainteresuje?
http://zaxid.net/blogs/showBlog.do?motsart_yakiy_zhiv_i_tvoriv_u_lvovi_zustrich_z_romanom_stelmashhukom_i_dmitrom_kolbinim&objectId=1274669
Wszystkiego dobrego w 2013!!!!
Dzięki, Mar-Jo, bardzo ciekawe.
A tu wczorajsza rozmowa z nowym redaktorem naczelnym PWM:
http://www.polskieradio.pl/8/410/Artykul/754670,Wywiadrzeka-z-Pawlem-Mykietynem-sukcesem-PWM
Ech, nic to, Pani Kierowniczko! Moja Stara opowiada anegdote, jak pisala kiedys okolicznosciowy tekscik do radia z okazji Wielkanocy ( 🙄 ). A bylo to zaledwie pare miesiecy po ogloszeniu stanu wojennego w Polsce i pragnela tekscik jakos „teologicznie” uwznioslic i podaktualizowac i tchnac nadzieja, hle, hle. Wiec pisze Stara: „Lekcja Zmartwychwstania uczy nas, ze nawet najwieksze Zlo moze w sobie niesc zalazek Dobrego”.
Ale nie miala czas tego nagrac, wiec podrzucila kolezance, zeby to ona to kazanie wyglosila przed mikrofonem.
Slucha wiec sobie Stara z domu, i slyszy takie: „Lekcja Zmartwychwstania uczy nas, ze nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo…”
O malo nie dostala apopleksji ze zlosci….. Ale oduczylo ja to pisania katolickich kazan okoliznosciowych 😈
Hm, no to jest prawie to samo… Z tym, że, jak wiadomo, prawie robi wielką różnicę 😉
To „prawie” jest roznica miedzy zdaniem „wznioslym” a wybitnie debilnym, zwlaszcza w kontekscie Zmartwychwstania, ktore, jesli dobrze rozumiem, bylo dla chrzescijan jednak centralnym wydarzeniem calej ich religii.
Witam Panią, od niedawna przeglądam wpisy na tym blogu. Wiele tematów jest ciekawych ale mam prośbę: czy problem nowej dyrekcji FN mógłby być poruszony. Spróbujmy porozmawiać. Pozdrawiam Wojciech Kawon
Wojciech Kawon – witam. Jeżeli tylko jest takie życzenie, możemy tu o tym porozmawiać.
Pobutka.
Dzień dobry,
chciałam napisać teraz o czym innym, ale to mogę odłożyć na trochę później, a tymczasem temat wywołany.
A jaki problem ma nowa dyrekcja FN?
Na razie nie ma, bo dopiero zacznie działać.
Zrobiłam nowy wpis, jeśli jest coś do powiedzenia na te tematy, zapraszam tam. Mnie się wydaje, że niewiele, ale dopuszczam, że ktoś chciałby coś dodać 🙂