Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Co w duszy gra - Blog muzyczny Doroty Szwarcman Co w duszy gra - Blog muzyczny Doroty Szwarcman Co w duszy gra - Blog muzyczny Doroty Szwarcman

7.05.2018
poniedziałek

Friedrich Haider odchodzi z WOK

7 maja 2018, poniedziałek,

To było do przewidzenia. Kolejna osoba z teamu Warszawskiej Opery Kameralnej odchodzi trzaskając drzwiami.

Nie będę się tym razem zanadto rozwodzić, bo swój długi i namiętny komentarz do swojej współpracy z Warszawską Operą Kameralną austriacki dyrygent rozesłał do prasy. Ja również go otrzymałam. Zamiast przepisywać go jeszcze raz, podrzucam link do Radia dla Ciebie, które już go zamieściło, zarówno w oryginale, jak w polskim tłumaczeniu. Miłej (?) lektury.

Tylko WOK-u żal…

Kategorie:

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 15

Dodaj komentarz »
 1. Żal, żal. Żal. Kiedy ktoś w końcu pogoni diwę do wynajęcia? Na dobre!!!!

 2. Kasa pani Doroto, kasa. 500+, 300+ itd…, a wiemy przecież od czego najlepiej zacząć oszczędzanie – od kultury. Artyści, wzorem niepełnosprawnych pójdą do Sejmu? Nie sądzę.

 3. A tak z ciekawości. Czy są jakieś wyliczenia ile z 500+ poszło na kulturę wysoką?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. No, raczej nic…
  http://forsal.pl/artykuly/1087951,smartfony-samochody-remonty-mieszkan-na-co-poszly-pieniadze-z-500-plus.html
  Ludzie mają prawdziwe potrzeby, a co tam, panie, jakaś kultura wysoka. I co to znaczy wysoka. Fanaberyje jakieś.

 6. Ja bardzo przepraszam, ale przyjmując, że pińcet+ miało być na dzieci, to te pieniądze powinny zostać wydane na dzieci. Rozsądnie na to patrząc (jakby abstrakcyjnie to nie brzmiało), na zdrowie (dentysta), jakieś dodatkowe zajęcia, komputer, czy wakacje. Z przyziemnego punktu widzenia, rodzinne wyjście do teatru czy na koncert (za kilkaset złotych) nie będzie, czy też nie powinno znajdować się wysoko na liście priorytetów.

 7. Fajne!
  Ciekawe, jak u nas by taki koncercik w takim miejscu… 😀

 8. Uhm, też tak pomyślałem, pogoda w sam raz… tylko nie wiem, czy na wsi słuchacze by byli 🙄

 9. O tym właśnie dokładnie myślałam 😉

 10. Tamci na filmie to niby lokalsi? Nie jestem pewien. Zresztą jaki problem – dajcie dotację, będzie koncert. Na budowie, w kopalni, za stodołą, w alzackim kościółku, do usług. 😛
  O interesujących wydarzeniach w WOK nie mam do powiedzenia nic, co nie zostało już powiedziane. Szkoda pisania i nie mogę z przyczyn obyczajowych zacytować puenty starego radzieckiego dowcipu o ulotkach.

 11. Oczywiście, z dotacjami można wszystko. No i pewnie, że nie muszą być lokalsi. Osobiście byłam kiedyś na festiwalu muzyki współczesnej Klangspuren w tyrolskim Schwaz, gdzie koncerty odbywały się w stodole. Aż miło było swoją drogą popatrzeć, jak chłopcy w trachtach, świecący gołymi łydkami, zasuwali na dęciakach fanfary Lutosławskiego 🙂 Publiczność zjeżdża się tam samochodami z miasta, tj. głównie z Innsbrucka, ma się rozumieć.

 12. Jak już mówimy o koncertach plenerowych, to miło mi się zrobiło ostatnio, jak w Mezzo pokazali kawałek tego filmu
  https://www.youtube.com/watch?v=ZAofpL3HL9Y
  Dlaczego teraz nikt tak nie gra? Formuła się wyczerpała? Może i tak. To jest dla mnie fizyczna przyjemność, coś tam z endorfinami, czy jak to się nazywa. Muzyka sfer, normalnie. 😛
  A potem wkroczył pan Manfred E. i wszystko spieprzył. 👿

 13. Bardzo różnie dziś się gra, w Skandynawii też. Tyle że nie wszyscy muszą nagrywać u pana Manfreda 😛

 14. A na boku dyskusji o WOK… Jak się państwu podobają oszałamiające wręc plany premierowe TWON ujawnione w piątek? Czy tylko ja mam wrażenie … ? No właśnie – jakie wrażenia Państwa i Pani Kierownik?

css.php