31 sie Dalszy ciąg Sceny Młodych WOK Działania, które wpuściły swego czasu do Warszawskiej Opery Kameralnej młodzież studencką i tworzone przez nią przedsięwzięcia, były inicjatywą ówczesnego dyrektora Jerzego Lacha. Teraz się usamodzielniły.
31 sie I po Chopiejach W ostatni dzień tegorocznego festiwalu bohaterami było dwóch bardzo lubianych przez warszawską publiczność pianistów.
30 sie Wielka kameralistyka Ten koncert był skrojony pod Marthę, jej miłość do muzyki kameralnej i przyjemność grania z przyjaciółmi. Martha nie przyjechała, ale i tak było świetnie.
29 sie Od solistki do solistki Wczorajszy wieczór festiwalowy zaczął się i skończył występem pianistek, które łączy udział w Konkursie Chopinowskim.
27 sie Cztery koncerty plus piąty Cztery na jednym, piąty – po zmianie programu – na drugim, czyli na recitalu Piotra Anderszewskiego, który stał się koncertem kameralnym.
26 sie Dwoje zwycięzców …Konkursu Chopinowskiego, z 1970 i 2010 r., było bohaterami piątkowego wieczoru – złożonego z dwóch koncertów – w Filharmonii Narodowej.
25 sie Pięć koncertów fortepianowych Bez żadnych dodatków, na dwóch koncertach, każdy inny i wykonany przez kogoś innego. Tak to chyba jeszcze na Chopiejach nie było.
24 sie Trzech fortepianistów, orkiestra i śpiewaczka Trudno o tak różne koncerty niż wieczorny w FN i nocny w Bazylice św. Krzyża. Nie wszyscy mogli być na obu, a było warto.
23 sie Rachmaninow na zimno Mikhail Pletnev przyjeżdżał do nas do tej pory wyłącznie jako dyrygent założonej przez siebie Rosyjskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej. Jednak lepiej, żeby przyjeżdżał w roli pianisty.
22 sie Schönberg na erardzie Twórca dodekafonii na instrumencie z z 1858 r.? Właściwie czemu nie – opus 19 powstał w 1911 r., a więc teoretycznie można było jeszcze na takich instrumentach grać.