Gorący nius na gorący wieczór

A jednak! Co prawda, wiadomo, że w takich wypadkach trzeba do ostatniej chwili odpukiwać, żeby nie zapeszyć, ale jednak już jest załatwionych parę nadprogramowych koncertów na festiwalu Chopin i Jego Europa.

Na 26 sierpnia zapowiadany jest koncert kameralny (oczywiście o 23.)z udziałem Marthy Argerich; w pierwszej części miałoby zostać wykonane m.in. Trio Maurycego Moszkowskiego, a w drugiej Martha z drugim pianistą wykonałaby program tangowy.

28 sierpnia pod godz. 21 widnieje w tej chwili tylko tytuł koncertu: Osiemnasty wiek Fryderykowi Chopinowi. To taki tytuł-wytrych, bo będzie Beethoven: III Koncert c-moll wykona Maria João Pires, a I Koncert C-dur – Martha. Obie zagrają na erardzie z towarzyszeniem Orkiestry XVIII Wieku pod batutą Fransa Brüggena.

Ponadto znów pojawi się niewymieniony wśród artystów festiwalowych Nelson Goerner, który zagra na promocji nowej książki brytyjskiego chopinologa Jima Samsona. Recital zaś Hany Blazikovej w Teatrze Stanisławowskim będzie połączony z promocją książki Bohdana Pocieja Polskość Chopina.

Trzymamy kciuki, żeby wszystko się udało. Jutro dokładniejsze informacje na stronie NIFC.