30 paź Oniegin do łagru! Po dwóch aktach Eugeniusza Oniegina w reżyserii Pawła Szkotaka na widowni Teatru Wielkiego w Łodzi pojawiły się łysiny. Ludzie znużeni spektaklem wystawionym „po bożemu” nie doczekali totalnej przewałki. Ale czy mają czego żałować?
26 paź Nawet Nowak nie poradzi …jeśli coś w utworze wadzi. Mieliśmy nadzieję na odkrycie muzyczne po latach, ale cóż, raczej był powód, że Goplana Władysława Żeleńskiego przez pół niemal wieku nie była w Warszawie wystawiana.
23 paź Werdykt z zaskoczeniami Wyniki Konkursu im. Wieniawskiego zostały ogłoszone po 23., ja przez ten czas jeszcze wzięłam udział w podsumowaniu radiowej Dwójki, ale jeśli ktoś nie słyszał, to wypowiem się też tutaj.
21 paź Blaski i cienie finałów Rozpoczął się ostatni etap Konkursu im. Wieniawskiego. Jak na razie to, czego się spodziewałam, potwierdza się.
17 paź Po co Mozart Jak na wszystkich poprzednich Konkursach im. Wieniawskiego, tak i teraz są dyskusje: dlaczego taki, a nie inny program kolejnych etapów? W tym: dlaczego w III etapie Mozart?
13 paź Duża forma plus dwa bisy Tak jest skomponowany II etap tegorocznego Konkursu im. Wieniawskiego: cała sonata (od Schuberta po Bartóka), krótki utwór z kantyleną i krótki utwór Fritza Kreislera.
9 paź I znów opary opery Opera dla niemowlaków, docu-opera o Polsce, wreszcie Mike Patton jako recytator – dużo się działo w ostatni dzień Sacrum Profanum.
8 paź Muzyka środka Pierwszy naprawdę kasowy koncert na Sacrum Profanum, który wypełnił Salę Audytoryjną ICE. Przyciągnął zapewne tę w większości młodą publiczność przede wszystkim Mike Patton.
3 paź Nie jak u Hitchcocka Nowe otwarcie Sacrum Profanum nie hołdowało zasadzie: najpierw trzęsienie ziemi, a potem wzrost napięcia. Trzęsienia ziemi na początek nie było, ale może będzie stopniowe crescendo?
1 paź Wokalne otwarcie Na początek sezonu w Filharmonii Narodowej – dwa duże cykle pieśni. Odważne zestawienie, ale się obroniło.