29 maj Katowicki jubileusz …ale nie taki, jak Krakowski jubileusz Boya-Żeleńskiego. Nie tylko dlatego, że nie w Krakowie, ale dlatego, że wszystko poszło o wiele sprawniej, a atmosfera była ogólnie pełna życzliwości i sympatii.
24 maj Udręka i ekstaza? Udręka – bo to muzyka udręczenia. Czy ekstaza? Na pewno fascynacja i szok, a w efekcie stojak. Szósta Mahlera w Filharmonii Śląskiej pod Yaroslavem Shemetem.
16 maj Harmonie świata Jeden z najłagodniejszych utworów Beethovena i monumentalna symfonia Paula Hindemitha zakończyły tegoroczną edycję festiwalu NOSPR Kultura Natura.
16 maj Niezwykły Hamelin To był niesamowity recital. Każdy utwór był z innego świata, miał inny charakter, grany był innym dźwiękiem.
14 maj Oda z grzmotami Chyba tak należałoby przetłumaczyć tytuł dzieła Georga Philippa Telemanna – Die Donnerode (bo raczej nie Oda grzmotu czy do grzmotu).
13 maj Z tyłu hotel, z przodu orkiestra Konferencję przyszłego sezonu w Operze Narodowej zorganizowano tym razem po południu z tyłu sceny, wśród dekoracji do Halki. Z przodu stały już krzesła na wieczorny orkiestrowy koncert.
13 maj Duch wygrał Konkurs im. Lutosławskiego Przezabawna okoliczność: 18-letnia koreańska wiolonczelistka Tae-Yeon Kim, która otrzymała I nagrodę, nazywa się tak samo jak postać z koreańskiego horroru.
11 maj Amsterdamczycy pod Finem Wychodząc dziś z koncertu w NOSPR powiedziałam: jeśli słuchać Brucknera, to w takich wykonaniach. W gorszych nie ma sensu.
10 maj Słońce, Ziemia i inne planety Muzyka sfer – taki jest temat tegorocznego festiwalu NOSPR Kultura Natura. Cóż więc mogło być na początek lepszego niż Kopernikowska Góreckiego?
8 maj Wiolonczelowy II etap Oglądałam go sumiennie, nie byłam w sali kameralnej FN tylko na porannej sesji pierwszego dnia, ale odsłuchałam ją na YouTube. I naprawdę nie zazdrościłam jurorom.