30 cze Czy Treliński to VOUYER Taka właśnie jest pisownia jednego z neonów w Cardillacu Paula Hindemitha, wystawionym w Operze Narodowej w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Pomyłka akurat w tym słowie wydaje się znamienna.
19 cze Od Fughetty do Misterium W związku z Pawłem Szymańskim: o jednej płycie, która wyszła w zeszłym roku, i o wydawnictwie, które ukazało się niedawno.
18 cze O Szymańskim niełatwo pisać Druga z małych monografii PWM, autorstwa Krzysztofa Kwiatkowskiego, a dotycząca twórczości Pawła Szymańskiego, jest skrajnie inna od omawianej przeze mnie wcześniej książeczki z tej serii poświęconej Lutosławskiemu.
17 cze Nowe wersje i parę nowości Dziś ogłoszony został program Teatru Wielkiego-Opery Narodowej na przyszły sezon. Miejmy nadzieję, że już nie będzie takich problemów jak w poprzednich.
13 cze Japonia w Gdańsku Czy można się wzruszyć spektaklem oglądanym w sieci? Można – ja się dziś wzruszyłam.
13 cze Lukrecja w dobie #metoo W strugach deszczu zdecydowałam się iść jednak na premierę Gwałtu na Lukrecji Brittena w Polskiej Operze Królewskiej. Warto było.
10 cze Doczekaliśmy się Dwa razy przekładany był Bachowski recital Piotra Anderszewskiego w Filharmonii Narodowej – i wreszcie się udało.
8 cze Małe monografie – Lutosławski To pierwsza z trzech książeczek z nowej serii Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które do mnie trafiły. Pozostałe są o Romanie Palestrze i Pawle Szymańskim, w przygotowaniu są kolejne.
6 cze Muzyczny weekend we Wrocławiu – c.d. Wczoraj byłam na drugiej obsadzie Così fan tutte i oczywiście zaraz o tym wspomnę, ale dużą część dnia spędziłam w Narodowym Forum Muzyki – były ważne ku temu powody.
5 cze Młodzi we Wrocławiu Opera Młodych to jeden z istotnych projektów obecnej – właściwie wciąż jeszcze nowej, bo sezon mieliśmy nader skrócony – dyrekcji Opery Wrocławskiej. Dlatego w obu obsadach Così fan tutte możemy podziwiać młodych śpiewaków.