25 paź Pandemiczna opera kieszonkowa Siłą rzeczy wracamy do twórczości typowo pandemicznej. A nawet na temat pandemii. Teatr Wielki w Poznaniu pokazuje spektakl Izolacja, który właśnie dziś obejrzałam.
21 paź Mniej znana Polka Cherubiniego 12 lat temu na Festiwalu Beethovenowskim Łukasz Borowicz poprowadził koncertowe wykonanie pamiętnej Lodoïski, teraz przyszła kolej na Faniskę. Też Polkę w założeniu.
19 paź Po prostu Kate Po długiej przerwie doczekaliśmy się wreszcie Kate Liu w Warszawie. Szkoda tylko, że niewiele osób mogło słuchać koncertu na żywo. Ale można go obejrzeć tutaj. (Uwaga: po zakończeniu koncertu o 1:59:14 zaczyna się rozmowa z artystką.)
16 paź Trzy romantyczne wieczory Można je wszystkie obejrzeć (i posłuchać) na fb Stowarzyszenia im. Beethovena: koncert pierwszy, drugi i trzeci.
12 paź Dwa festiwale, dwoje pianistów Zaryzykowałam dziś pod wieczór wyprawę do filharmonii mimo ulewy, ale drugiego koncertu wysłuchałam spokojnie w domu z tuby.
11 paź Wspomnienia ze Studia Eksperymentalnego Młodzi zwolennicy muzyki współczesnej różnego rodzaju (bo nie tylko tej warszawskojesiennej) odkrywają dla siebie od niedawna dorobek nieistniejącego już Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. To dla nich muzeum, choć bardzo interesujące.
11 paź Pojedynek na kwartety (i nie tylko) Oczywiście nie powiązany z żadną walką. Po prostu zestawienie po równo, po trzy utwory, dzieł Pawła Mykietyna i Pawła Szymańskiego.
10 paź SV quasi una sinfonietta Na trzy dni zanurzam się w zupełnie innym świecie muzycznym niż wcześniejsze. W świecie Pawłów Szymańskiego i Mykietyna oraz okolic.
9 paź Pistolet wypala na początku Nie udało się Piotrowi Beczale zaśpiewać w premierze Werthera w Met (i długo tam jeszcze nie zaśpiewa zważywszy, że cały sezon odwołany), za to udało mu się w Warszawie.
7 paź Między czułością a potęgą Trzeci raz w ostatnim czasie (niewiele ponad miesiąc) słuchałam na żywo Yulianny Avdeevej. Bez żadnego znużenia, wprost przeciwnie – z fascynacją.